| nutz59 a întrebat:

Bună seara, îmi puteți spune vă rog o aplicație sigură sau o modalitate prin care pot localiza exact un telefon mobil cunoscând numărul de telefon? Am încercat să găsesc aplicații în Google play dar toate sunt niște porcării. Sunt de acord să plătesc dar nici chiar așa să îmi dau numărul de card oricărei aplicații. Vă mulțumesc

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Nu stiu exact, dar cred ca e din contul google. O sa intreb pe cineva care foloseste.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asa ceva, sau daca exista nu va fi la dispozitia civililor.

| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu băieții de la SRI, te "rezolvă" ei

| nutz59 explică (pentru sierra1):

Dacă ai chef să fi caustic sau malițios fă-o în familia ta

| sierra1 a răspuns (pentru nutz59):

Nu mami, ăsta e exact răspunsul de care ai nevoie. Cu plăcere

Și mai lasă tu familia, eventual ocupă-te tu de mă-ta. De remarcat cratima, ok?

| nutz59 explică (pentru sierra1):

Nu sunt mă-ta uite că am scris cu cratimă? Și băi neica nimeni când ai chef de mișto fă-l în familia ta, te oftici nu-i așa?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ar exista o asemenea aplicatie descarcabila, trei sferturi din casnicii s-ar termna in primul an! big grin

| VoidEternal a răspuns:

Cum ar fi să poți afla locația cuiva doar știind numărul de telefon? Cum ar fi dacă toți cei care îți știu numărul ar putea să știe unde ești pentru 10, 20, 30 de lei?

Nu îți dai seama ce întrebi?

| nutz59 explică (pentru VoidEternal):

Cum ar fi să nu mai pui întrebări retorice? Eu am vrut să știu și opinia altora dacă există o asemenea posibilitate. Dacă nu ști nu înțeleg de ce nu îți vezi de treburile tale

| helpforyou a răspuns:

Vezi ca este de la google o aplicatie pentru telefoanele copiilor. Aceasta da si locatia.

| nutz59 explică (pentru helpforyou):

Mulțumesc, ști exact și cum se numește?

| nutz59 explică (pentru helpforyou):

Mulțumesc frumos, în sfârșit un răspuns pertinent, binevoitor și folositor

| helpforyou a răspuns (pentru nutz59):

Cu mare drag.

| helpforyou a răspuns (pentru nutz59):

Nu stiu exact, dar cred ca e din contul google. O sa intreb pe cineva care foloseste.

| Anonimul151 a răspuns:

Și eu am căutat astfel de aplicații atunci când am avut nevoie, însă cum spui tu, toate aplicațiile de genul sunt niște porcării. Cele mai multe, cer plată, nu știi dacă sunt sigure și dacă după ce faci plata o să îți ofere acel serviciu. Din păcate, multe aplicații care cer plată, probabil nu sunt sigure...