| maphiotul a întrebat:

Buna seara.Stiti vreun program/aplicatie care inchide automat procesele din telefon care iti consuma ramii?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si probabil, si aplicatia respectiva o sa consume ram big grin

Ce model de telefon ai? In principiu, toate telefoanele au implementate o functie prin care poti trece la inactivitate anumite aplicatii.
Sau, ce mai poti face, ar fi sa intrii in setarile fiecarei aplicatii, si sa le opresti fortat sau sa le opresti din a mai consuma date de fundal, atunci cand nu ruleaza.

| maphiotul explică (pentru DoarBogdan):

Un telefon mai vechi Samsung s5.
Manual stiu sa le opresc, dar totusi e enervant.si stiu ca e ceva aplicatie da nu stiu cum i zice