| merymary08 a întrebat:

Buna seara TPU am si eu o intrebare in legatura cu telefonul meu este Sony Ericsson vivaz pro u8i si nu inteleg ce s-a intamplat cu el... vorbeam la telefon cu cineva si dupa ce am terminat de vorbit dintr-o data s-a blocat si numai merge deloc aprins. eu zic ca este displayul, dar vreau sa fiu sigura

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Cred că nu e displayul, nu avea cum să se strice aşa, subit.
Probabil conectorul ce conectează displayul la placa de bază nu mai face contact cum trebuie.
Dacă nu îţi pare rău după datele din telefon, ai putea încerca şi cu un Hard Reset (vei pierde toate datele din telefon după efectuarea Hard Reset).
Partea cu conectorul de display poate fi efectuată numai la un service.