| xGamerZ212 a întrebat:

Buna seara TPU, cat costa de schimbat o baterie la Huawei p10 lite?
Multumesc!

11 răspunsuri:
| margaritmarius3 a răspuns:

Dacă e în garanție te sfătuiesc să îl duci la garanție pentru că eu gratuit. Altfel îl poți duce la un service gsm ce ți-ar lua undeva la 200 de lei, însă vezi că odată desfăcut de persoane neautorizate (alții decât reprezentanții Huawei) vei pierde rezistenta la praf/apă.

Vis-a-vis de treaba cu 'telefoane noi care nu au nici sd card' a zis un băiat mai jos. Moș, în 2018 telefoanele vine cu minim 32GB memorie internă, destul pentru un utilizator de rând și posibilitatea de a face up de la 250GB până la 1TB cu un sdcard. Cardul este introdus într-o parte laterală ce poate fi deschisă cu o cheiță ce vine în cutie (poți improviza cu un ac, un cercel, o sârmuliță de cupru, orice e subțire și dur) tot acolo intră și cartela SIM.
Iar telefoanele vin astfel sigilate pentru a avea un standard ridicat de rezistență la apă și praf. Dacă până acum scăpai telefonul îl apă trebuia să scoți bateria și să îl pui vreo 2-3 zile în orez... Acum nu mai este problemă, doar îl ștergi puțin și gata, că telefonul este impenetrabil (Doar la apa dulce și până la un anumit număr de bari, în funcție de model și restul... Dar în galeata cu apă n-are problemă)

| roberthuzmezan a răspuns:

Pai cauta pe internet service Huawei, și acolo o sa găsești o rubrica legata de costul unei reparații, oricare ar fi ea, dar nu trece de 200 de lei cu manopera, eu am un honor 9 și să-mi schimb bateria m-a costat 230 de lei

| cfrtobias a răspuns (pentru roberthuzmezan):

Pai ce daca cumperi o baterie comandata iti trebuie manopera?laughing nu poti face singur cum ai zice tu e stricat telefon!

| roberthuzmezan a răspuns (pentru cfrtobias):

Știi tu sa desfaci un capac de sticla la un telefon unibody? Ma îndoiesc ca îl scoți fără sa îl spargi și îl și lipești la loc

| roberthuzmezan a răspuns (pentru cfrtobias):

Dacă nu știi nu te băga...

| cfrtobias a răspuns (pentru roberthuzmezan):

A da is telefoane de alea mai naspa laughing noi si naspa care poate nici sdcard nu poti baga poate

| roberthuzmezan a răspuns (pentru cfrtobias):

Dacă vrei sa ramai la telefon cu clapetă nu ai decat

| cfrtobias a răspuns (pentru roberthuzmezan):

Eu stiu la sora mea are Samsung s7 parca si nu putea scoate bateria parca sau sa puna sdcard nu am zis ca vreau tel naspa!