| Ioonela a întrebat:

Știe cineva ce pot face ca sa mi se aprinda telefonul?
Probabil are bateria epuizata si nu se aprinde, dar nici nu se incarca. Doar ce l-am luat de la reparat cu aceeasi problema. Acolo doar i-au pus alta baterie.

12 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai si tu inainte de la lua de acolo nu l-ai pornit nu i-ai dat drumu s avezi ba merge nu merge e defect etc. eu stiu ca asa se face. dar din ce spui tu nu cred ca ai fost la service l-ai luat de unde stiu eu si acum vrei sa rezolvi problema la noi. E ceva dubios

| Ioonela explică (pentru itsoft):

Daca nu poti spune ceva inteligent, abtine-te!

| itsoft a răspuns (pentru Ioonela):

Pai asta este adevaru eu stiu cand iei un lucru care l-ai dus la service si el vine reparat nu il testezi inainte si vezi ba merge sau nu. Ce e asa greu de inteles. Sau tu gata l-am luat ma duc acasa si acolo ii dau drumu si il probez. Ce minte puteti sa aveti

| Ioonela explică (pentru itsoft):

Ce minte ai tu? e vina mea ca atunci cand l-am luat de la service a mers, iar peste o zi s-a inchis iar?

| itsoft a răspuns (pentru Ioonela):

A ok nu am stiut si nu reactiona asa. Asa puteai sa zici mai devreme ca l-am luat si mergea. A atunci du-te inapoi la ei si da-le cu telefonul in cap ca nu au facut treaba buna. Probabil tila facut doar fictiv

| crytical a răspuns:

Ai incercat sa apesi pe butonu de pornire?

| TheCosmin02 a răspuns:

Trebuie sa ii cumperi alta baterie daca zici ca unde leai dus la reparat a mers cu alta baterie...
daca nu ori e de la sistemul de incarcare ori din memorie sau nu face contact bine bateria. du-te undeva sa iti spuna ce are inainte sa il repare...

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Pai in cazul de fata, este indicat sa va duceti inapoi la service cu el si baietii de acolo sa acopere cheltuiala din buzunarul lor din moment ce nu au rezolvat problema de prima data.

| Greece2000 a răspuns:

Buna, uite aici un link sper sa te ajute http://programepc.net/de-ce-bateria-nu-se-incarca-la-telefon/

| Ioonela explică (pentru Greece2000):

Mersi, dar am citit tot ce se gaseste pe net despre asa ceva.

| elycrissro a răspuns (pentru Ioonela):

Http://programepc.net/de-ce-bateria-nu-se-incarca-la-telefon/
Aici ti se indica sa pui o tensiune pe baterie, de la un incarcator fara mufa, + la + si - la -, lasa 5 minute, pune bateria in tel si incearca, daca nu merge mai tine 5 minute si reincearca, dupa ce porneste pune-l la incarcat normal, iar a 2 posibilitate, fa un scurt intre + si - la baterie pentru o secunda, trebuie sa faca o scanteie mica, se poate sa fie activ modulul de protectie al bateriei.
Mai multe detalii in acel articol.

| Leonte_Robyy_2000 a răspuns:

Nu stiu, lasa-l incarcat vreo cateva minute si nu-l scoate, incearca prma data cu incarcatorul de la acel telefon, daca nu incearca cu unu univrsal da ai grija ca daca ai telefon in stil tableta cu 2 gauri pentru incarcat trebuie sa bagi incarcatorul in gaura de sus