| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa sau update la softul telefonului meu Nokia 5130c-2 cu NOKIA PC SUITE si nu imi da voie. Imi spune ca lipsesc nu stiu ce fisiere ale telefonului. Dupa, am constatat ca telefonul meu nu e normal. Am dat la IMEI si il am 12345610654321. Am ramas masca. Cu pot sa il repar sa pot da update la soft? Multumesc! FUNDA + VOT!

Răspuns Câştigător
| Manuela18 a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator. La-m conectat la internet(telefonul)si am cautat ultima versiune la soft, s-a descarcat si peste 5 minute s-a restartat.winking poti face si o copie de siguranta la datele din telefon, asta daca nu s-au sters dinainte.Bafta!

| anonim0095 a răspuns (pentru Manuela18):

Si cum pot descarca ultima versiune? am incercat tot felul de metpde si nu am reusit. spune-mi te rog tu cum.

| anonim0095 a răspuns (pentru Manuela18):

Am incercat mai multe metode sa il resoftez, dar nu merge. Ma ajuti te rog?

| Manuela18 a răspuns (pentru anonim0095):

Incerca sa il conectezi la calculator prin bluethooth si cauta pe net o versiune de soft pentru telefonul tau si fa setarile de pe calculator.