| RenesmeeC a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor si este urgent! Am bagat de 3 ori codul PIN si mi se cere sa bag codul PUK pentru ca codul PIN este blocat. De mult timp am cartela aceasta, de la Vodafone, si nu stiu cum sa fac sa o deblochez pentru ca am pierdut codul PUK si cred ca l-am aruncat pentru ca am crezut ca nu o sa imi trebuiasca. Nu stiu cum sa fac sa o deblochez si nici cont pe Vodafone nu mi-am facut atunci cand am primit cartela. Mai am doar 7 incercari dupa care cartela devine inutilizabila. Este foarte urgent!

Va rog am nevoie mare de ajutor!
Dau funda pentru un raspuns care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| valycutza a răspuns:

Suni la relatii cu clientii de pe alt numar de Vodafone si ceri codul puk

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi răspunsul "oficial" Vodafone, la linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

"Dacă nu mai ai cartela iniţială, poţi afla codul PUK din contul tău MyVodafone, secţiunea Administrare utilizator > Codul PUK sau din ghidul *222 alege ramura 5 "Meniu Urgenta" apoi ramura 3 "Cod PUK" sau prin apel la *100# alege ramura 9 "Meniu Urgenta" apoi 3 "Cod PUK" si urmeaza meniul."

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| FlyE a răspuns:

Mi se pare ca daca gresesti PUK de 3 ori ti se blocheaza cartela... codul PUK este scris pe suportul cartelei.