| Miiny a întrebat:

am nevoie de ajutor! Deci:telefonul meu nu mai are imagine,merge sonorul,touch.ul,dar nu vad nimic,e negru ecranul. Am facut screenshot.uri sa vad ce fac, iar pozele le.am vazut pe un pc cu ajutorul cablului usb...nu stiu ce sa fac. Telefonul ar fi bun daca ar vedea ce fac. Pot intra in aplicatii,pot face orice poti face pe un telefon,dar nu vad ce fac. Din nou, am facut screenshot.uri sa pot vedea ca ating pe acolo... sper ca ati inteles. Va rog! Ce as putea face?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, cel mai probabil, este defect display-ul sad
Mergi cu telefonul + C.I. ( titular ) + Factură/bon fiscal + Certificatul de Garanţie la un Service menţionat în Certificatul de Garanţie.

Toate cele bune!

| FlorinCiokan a răspuns:

Cea mai logica metoda e ca trebuie sa inlocuiesti Display-ul. Touch-screen-ul e bun. Doar Display-ul. Daca imi dadeai numele telefonului iti cautam eu. Dar cu o simpla cautare a numele telefonului si display pret gasesti. Dar mai bine incerci la service-urile din oras gasesti mai ieftin de inlocuit. Bafta

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Ai display-ul spart.

| DragneCristian2003 a răspuns:

Te poți duce la un magazin de reparat telefoane