| whitecoffeecat a întrebat:

Buna, TPU! Am o intrebare pentru cei care se pricep la telefoane. De curand am avut probleme cu cartela, ba mi s-a spus ca e demagnetizata, ba ca nu mai face contact, etc. Astazi am reusit sa ii gasesc pozitia si sa am semnal, sa pot apela si restul. Problema e ca desi mai am 5 giga, nu functioneaza internetul. Il activez, dar imi apare "Nu a fost setata cartela SIM pentru date". Am incercat sa il configurez dupa modelul dat de cei de la Vodafone, dar spatiile de completat difera fata de cele de pe site-ul lor. Telefonul meu are urmatoarele: nume, APN, proxy, port, nume utilizator, parola, server, MMSC, proxy MMS, port MMS, MCC,MNC,tip autentificare, tip APN,protocol APN, protocol de roaming APN, purtator, tip MVNO. Stie cineva cum anume trebuie completate acestea pentru Vodafone? Sau exista posibilitatea sa nu functioneze din cauza cartelei (cu toate ca SMS-urile si apelurile merg super ok)? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

Ia-ți altă cartelă Vodafone și transmite datele, sms-urile și toate chestiile de pe cealălaltă veche pe cea nouă.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la o caserie Vodafone si-ti rezolva problema cu setarile pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se fac niste seatari ca sa mearga pe internet.
La Telekom iti trimit ei o chestie prin SMS, o instlaezi si dupa merge.
Sau configurezi tu singura in setari.
Uite aici:
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

| a9lex88888 a răspuns:

Nu e de la telefon, trebuie sa te duci la ei si sa le ceri alta cartela (o înlocuiesc pe gratis din cate stiu eu)

| Grecu_Rares_1999_hl45 a răspuns:

Baga setarile in telefon du-te la telecom daca nu stii am 11 ani apropo laughing))