| Andraandrada0000 a întrebat:

TPU!
Am o intrebare pentru utilizatorii de Samsung galaxy j3 2016. Ar merita sa imi cumpar j3 2016?
Face poze misto, dureaza mult bateria?
Vreau un raspuns urgent.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| BlueFox a răspuns:

De înțeles. Pot spune că la J3 bateria este bună și se poate înlocui (fapt rar întâlnit în telefoanele noi, îmi place că Samsung a re-adaugat acest element la telefoane noi). Bateria "ține" aprox. 60 ore în stand-by și 10 ore de video playback - adică 15 episoade dintr-un serial happy

Despre cameră, pozele vor arăta OK, (coloristica diferă - câteodată arată bine, câteodată doar medie) în lumină bună, dar în lumină slabă, camera nu are performanță foarte bună, pozele deseori "ies mișcate" sau au "noise". Cât despre camera din față este la fel de adecvată.

6 răspunsuri:
| BlueFox a răspuns:

Am lucrat cu multe telefoane care includ J3 2016, dar pot zice ca raportul pret-calitate este mai bun la telefonul Xiaomi Redmi 4X. Are procesor mai bun, filmeaza la 1080p, iar J3 filmeaza la 720p, Redmi 4X are 13 Megapixel, Galaxy J3 are doar 8. Iar Redmi 4X are si senzor de ampreta si o baterie multa mai buna (Redmi 4x: 4100 mAH; Galaxy J3: 2600 mAh). Sper ca te-am ajutat; D

| BlueFox a răspuns (pentru BlueFox):

Cum am spus, am lucrat cu multe telefoane printre care si Samsung Galaxy J3. Am compus o lista de avantaje.

Avantaje Samsung Galaxy J3:

•Display AMOLED.

Avantaje Xiaomi Redmi 4X:

• Baterie aproape dubla

• Camera de 13 Megapixeli, cu 5 Megapixeli mai mult decat J3

• Este mai ieftin decat J3.

• Filmeaza Full HD - 1080p (iar J3 filmeaza doar 720p)

• Procesor octa-core mult mai performant decat procesorul de la J3.

• Placa video (iGPU) este de tip Adreno 503, are performanta mai buna iar de la o companie mai apreciata si mai buna.

• Senzor de amprenta (care reactioneaza rapid) pentru securitate convenabila.

| Andraandrada0000 explică (pentru BlueFox):

Iti multumesc mult de parere, dar telefonul Xiaomi redmi4x mi se pare o marca de telefon din china, o copie iphone happy

| BlueFox a răspuns (pentru Andraandrada0000):

De înțeles. Pot spune că la J3 bateria este bună și se poate înlocui (fapt rar întâlnit în telefoanele noi, îmi place că Samsung a re-adaugat acest element la telefoane noi). Bateria "ține" aprox. 60 ore în stand-by și 10 ore de video playback - adică 15 episoade dintr-un serial happy

Despre cameră, pozele vor arăta OK, (coloristica diferă - câteodată arată bine, câteodată doar medie) în lumină bună, dar în lumină slabă, camera nu are performanță foarte bună, pozele deseori "ies mișcate" sau au "noise". Cât despre camera din față este la fel de adecvată.

| RaulAndrei2002 a răspuns:

Eu nu am j3 2016, dar un mod bun de a te uita sa vezi la specificatiile telefonului e aici http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j3_(2016)-7760.php bateria pare buna, are 2600 miliamperi.

| SethRollins a răspuns:

Am un prieten care are J3 2016, face poze destule de bune dar sa nu iti descarci prea multe aplicatii pentru ca va incepe sa se blocheze si sa mai fac figuri.

| Lupumioara09 a răspuns:

Am avut j3, pozele le face chiar bine, iar bateria depinde cum ti-o formezi, indicat ar fi sa il lasi 24 de ore la incarcat, eu nu l-am lăsat