| eemanon a întrebat:

Am o intrebare, sunt in Orange young si am activata o optiune care inculde 150 MB si facebook, yahoo mail si messenger nelimitat. Telefonul meu este S2plus. Desi am fb nelimitat imi consuma destul de mult daca intru pe facebook. Nu stiti de ce? Ar trebui sa activez ceva sau care e problema?

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru acces nelimitat pe yahoo si facebook trebuie sa te asiguri ca ai setat APN "net" iar navigarea sa fie realizata cu browser-ul nativ, dupa aceea poti accesa nelimitat destinatiile din Portalul Orange m.orange.ro si din acest portal sa accesezi link-urile catre acele destinatii nelimitate.

O zi buna,
Orange Helper

| eemanon explică (pentru OrangeHelper):

Si cum pot seta APN "net"?

| AlexL28 a răspuns:

Cred ca ai nelimitat pe facebookul din portalul Orange, intra in browserul integrat si acolo de obicei prima pagina e portalul Orange, acolo e facebook la care ai nelimitat, cred big grin

| eemanon explică (pentru AlexL28):

Din cauza ca folosesc aplicatia facebook consuma sa inteleg?

| AlexL28 a răspuns:

Sunt destul de sigur ca da... aplicatia si versiunea pentru mobil nu sunt acelasi lucru happy