| Maria_Ana_1995_HypS a întrebat:

Am o problema..Am un Samsung galaxy trend si in dimineata asta am vrut sa stau pe el, dar nu se mai aprindea lumina de la ecran.Am incercat sa fac reset,dar tot nu merge, nu se aprinde. Va rog sa ma ajutati. Dau fundaa:*

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pune-l la încărcat timp de 2-3 ore, apoi, fără să-l scoţi de la încărcat, să încerci să-l deschizi!
Dacă se deschide, atunci e ok :)

Dacă NU se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.resethard.com/samsung/galaxy-trend-s7560/

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-s7560-galaxy-trend/

http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ai vrut sa stai pe el "fizic"? Cu fundul sau cu burta? In fine... incearca sa-l conectezi la incarcator, pe care la randu-i sal bagi in priza!

| patriciu4 a răspuns:

Daca dupa ce il bagi in incarcator,nu se porneste ecranul,luand in considerare faptul ca nu ai umblat la soft(root/costum ROM sa se intample sa fie brickuit), atunci problema este legata de ledurile ecranului care s-au ars, sau s-a intrerupt alimentarea lor pe banda de conexiune, asta insemnand ca e defect ecranul si trebuie schimbat.
Ar mai fii posibilitatea sa il fi scapat in apa sau sa il fi scos brusc de la rece la cald precum a patit un prieten, iesise din casa afara unde erau in jur de -15° si s-a ars placa de baza ca si cum ar fi fost scapata in apa...

| Marius_Georgescu_1998 a răspuns:

Bună. Tine apasat butonul Power 15 secunde. Sau power si volume + in acelasi timp. Si dai reset... Incearca sa ...scoti bateria... Normal ar trebui sa reusesti.