| NarcisMoisaMihai2000 a întrebat:

Am o problema cu o tableta Allview city life mi-s-a dus softul sau androidul si as vrea sa il pune eu acasa. cine imi poate spune si mie ce aplicati imi trebuie sau cum sa intru sa instalez androidul. Si inca ceva care butoane trebuie sa lea apas ca sa intreu sa pot schimba androidul P.S tableta are 2 butoane Unul de pornit Si unul de Home. Cine ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Ce mai link ii dai si tu. Ala nu a schimbat absolut nimic doar a editat niste cifre. Lui i s-a dus softul trebuie instalat. Ca sa instalezi un soft iti trebuie un cablu usb si un pc. Pentru a instala ai nevoie de 3 lucruri descarcate pe pc. In primul rand de soft care se descarca sub forma de kdz(practic ca un document), ai nevoie de drivere specifice deviceului tau si de programul cu care vei flashui(scrie pe partitial tabletei) softul ca de ex odin, insa in cazul Allview nu stiu ce program trebuie folosit(o sa gasesti tu).
Tot ce ai de facut este sa dai copy- paste softului in programul respectiv unde iti cere kdz-ul. Si sa apesi pe cse flash. Acum vei porni tableta in downloade mode(cauta pe net cum sa faci asta) pentru a putea fi detectata de pc si sa o conectezi folosind cablul usb. Dupa ce programul respectiv o detecteaza trebuie sa apesi start si sa astepti pana ce isi instaleaza noul soft.
In cazul in care dupa ce isi termina de instalat softul apare o bucla de boot aceasta o poti fixa dand un factory reset.

| NarcisMoisaMihai2000 explică (pentru ioanoanea15):

Multumesc! dar cum pot sa intru la download mod la tableta? ca nu gasesc!

2 răspunsuri:
| Blackkpanda66 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=TIX3Q66zWac Daca intelegi engleza, te va ajuta.