| Băă_L_Cosmin_1984 a întrebat:

Am o problema cu un galaxy fit,nu se mai descarca niciodata bateria, ma joc nonstop 24/24 si de 2 luni nu l-am mai pus la incarcat.E bizar, ma joc incontinu pe el sperand sa se descarce bateria si ramane la 100%, mi-e frica sa nu se strice.ma puteti ajuta? funda!

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Hai ca m-ai facut sa rad laughing.
Daca te joci pe el fara oprire si fara sa il bagi la incarcat baterie nu iti arata ca scade atunci sunt 3 solutii.

1.Resetare (stinge telefonul apoi tine apasat sageata sus butonul home si power on apoi dai la wipe cache (faci pe riscul tau)
2.Resoftare
3.Schimbare baterie

Baterie trebuie sa se consume la un momendat, nu exista sa nu ti se stinga telefonul seara dupa o zi de jocuri pe el.

| Nicu47 a răspuns:

Salut,este o eroare de soft ca iti arata la baterie 100% dar de fapt ea se descarca si ca nu l-ai mai incarcat de 2 luni exagerezi tu

| maturgrizonat a răspuns:

Cand ai avut visul asta?
Pentru problema ta consulta un medic.

| paulpetrolistu a răspuns:

Pai inseamna ca ai baterie de masina la el, dar serios vorbind, trebuie dus la un control, ca nu strica

| p3dro5 a răspuns:

Incredibil! s-a descoperit bateria care nu de mai descarca! nu-mi vine sa cred!