| xV3N0Mx a întrebat:

Buna TPU.Am o problema in legatura cu telefonul meu Samsung Galaxy S Duos si anume de la o vreme merg cam greu jocurile gen temple run, subway surf.Am 768 RAM pe tel si nu mi se pare normal sa mearga asa greu. Daca stiti vreun program care sa ma ajuta, sa mearga mai repede si nu am facut ROOT la telefon si nici nu o sa fac.
P.S: Folosesc Advance Task Killer sa inchid aplicatiile dar faza ii ca dupa ce le inchid dupa cateva secunde apar la loc.De ce?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai încercat să muţi aplicaţiile pe cardul de memorie extern ( să ai mai multă memorie disponibilă )?

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi folosi una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Sau, să verifici dacă este vreun update de soft ( ar putea să te ajute )...

Toate cele bune.

| xV3N0Mx explică (pentru bursuc001):

Mersi de raspuns. Sper ca ma va ajuta si mersi ca mi-ai dat si site-ul.Cum am promis:fundita!

| bursuc001 a răspuns (pentru xV3N0Mx):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
| Abrudan_Andrei_2001 a răspuns:

Si mie imi merge greu subwayul.