| Adda097 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Samsung Galaxy S2+.Prietenul meu e plecat in strainatate de 10 zile si pana vineri seara a putut primi mesaje de la mine, de sambata dimineata nu mai primesc raportul de livrare la nici un mesaj.Telefonul lui este codat in Orange este S2+ de care am mentionat mai sus. Oare de ce nu mai poate primi mesajele, o fi din cauza ca a trecut o saptamana de cand a trecut granita?

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Mai are credit? din cate stiu mananca la amandoi din credit

| Adda097 explică (pentru DenisIonut01):

E codat in Orange si nu mi-a consumat absolut nimic, nu merge sa primeasca apeluri sau sa intre pe net, pana ieri putea primi doar mesaje si acum absolut nimic.Ma gandesc ca poate sa faca bors cu cartela si cu telefonul pana se intoarce in tara, ca nu o sa-i mearga, a incercat sa puna cartela de acolo dar ii cere codul de deblocare a retelei.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Adda097):

Ai intrebat la Orange? fi atenta ca nu conteaza ca e codat in Orange daca meri si vorbesti in roaming iti papa credit nu sms-uri sau minute doar daca ai activat optiune de international

| Adda097 explică (pentru DenisIonut01):

Uaiiii,nu imii papa nimiiic, asta e ciudat, de cee nu mai poate primi mesajele, euu asta vreau sa stiu.Roamingul il are activat, o fi ceva cu reteaua, n stiu.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Adda097):

Du-te la Orange!

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Nu, e din cauza ca nu ai roaming. Apeleaza serviciile Orange pentru a afla mai multe. Succes!

| 4drian a răspuns:

Nu are legatura cu saptamana, daca nu mai are credit s-a inchis roamingul. imediat cum va avea credit va trebui sa restarteze telefonul.

| Adda097 explică (pentru 4drian):

E posibil sa- fi expirat optiunea si de asta nu mai poate primi nimic?