| IONNUT1998 a întrebat:

Am un Alcatel 3040G care are Java iar cand descarc jocuri sau aplicatii pe PC si apoi le copiez pe telefon nu pot sa le instalez.
Spuneti-mi si mie ce as putea sa fac in situatia asta.
De ce nu-mi merge Java?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că ai o "problemă" cu aplicaţia Java!

"În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!" - vezi răspunsul pe care ţi l-am dat anterior...

Toate cele bune.