| Eusebiu024 a întrebat:

Am un telefon ZTE Blade Q Maxi (Orange Reyo) si pur si simplu calitatea inferioara a plasticului ma dispera. Daca doar putin imi transpira degetele sau sunt umede, se simte calitatea TFT la atingere... Ma gandeam daca nu cumva pot sa schimb TFT-ul intr-un IPS? Daca da, care sunt riscurile etc.

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Tu stii macar ce sunt astea sau doar vorbesti sa te aflii in treaba? TFT e cu mult sub IPS, cat despre schimbat nu poti, dar ce legatura are asta cu faptul ca sticla de pe ecran nu e de calitate? Eu zic sa iti pui o folie mata anti-amprente si se rezolva

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa tot TFT.Ca e mai bun decat IPS.

| AlexL28 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu stii macar ce sunt astea sau doar vorbesti sa te aflii in treaba? TFT e cu mult sub IPS, cat despre schimbat nu poti, dar ce legatura are asta cu faptul ca sticla de pe ecran nu e de calitate? Eu zic sa iti pui o folie mata anti-amprente si se rezolva

| Chirila_Codri_1996 a răspuns:

Risti sa il strici de tot