| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Bună TPU.
Are cineva Samsung s22 ultra?
Cât vă ține bateria? Am un Samsung s22 ultra nou. Şi văd că ține bateria cam puțin. Telefonul e nou.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cam o zi tine, daca ai grija sa nu scada de 30% si sa nu urce mai mult de 85%.

| Frank51 a răspuns:

Am avut înainte de s23 ultra, mă ținea o zi cu toate setările pe maxim. La fel mă ține și s23 ultra.

| literallythesamebruh a răspuns:

De cât timp îl ai? Zile? Săptămâni? Lasă-l să își facă optimizările necesare și cu siguranță va ține mai mult. Poate fi și din cauza procesorului Exynos, însă nu mă arunc să spun asta.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru literallythesamebruh):

Îl am de câteva zile.Dar se descarcă extrem de repede zic eu. Şi nu am toate la maxim, pentru gaming nu îl folosesc... Dacă stau pe whatsapp, tik tok. se descarcă cam repejor.
Mă gândeam că fiind nou de câteva zile trebuie să se optimizeze bateria.

| imthedan a răspuns:

Am avut S22 Ultra.
Daca il folosesti la maximă intensitate - 30 de ore
Daca il folosesti in conditii normale - 2 zile.
La tine poate fii o problema cu Battery Health, verifica procentajul. Daca este foarte scazut necesita schimbarea bateriei.