| Droopy_Roxi_1995 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna marca de telefoane din lume?

9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Astia spun ca LG G Pro 2 ca telefon

http://www.gadget.ro/......-mwc-2014/

dar ca marca Samsung e net superioara LG-ului clasandu-se mai multi ani in topuri. Oricum concernul Samsung e mult mai diversificat decat LG/Nokia/Apple/etc.;)

| LTAA a răspuns:

Fiecare producator de telefoane este cel mai bun la ceva anume:
Nokia la Windows Phone, telefoane Low-Cost si rezistenta lor la cazaturi (eu am un 113 si dupa ce l-am scapat de 1.000.000.000 pe jos, functioneaza ca in prima zi, si are un an de cand il am),
Apple, pentru iOS-ul impecabil, materialele de cea mai buna calitate, folosite pentru produsele lor, cam scumpe si fragile insa.
HTC, Samsung, LG, Sony: specialisti in Android,
si Allview, GoClever, E-Boda, Prestigio, Serioux, pentru tablete Android foarte ieftine, dar cu specificatii slabe.

| Cosminovici18 a răspuns:

Samsung

| florin5000 a răspuns:

Samsung, Apple, Huawei, HTC, Allview

| FlooPp a răspuns:

Nokia, Samsung, 4Ever.

| SimpluAndrei a răspuns:

Locul 1 --> Sony cu Xperia Z1 Xperia Z2 si Xperia Z1 compact iar ca phablet (telefon mobil cu diagonala de peste 6 inch) Sony Xperia T ultra (Sticla de pe telefoanele Xperia : Pro: rezistenta Contra: se pun foarte multe amprente)

Locul 2 --> Nokia cu Lumia 1020 (cel mai bun telefon la categoria camera) si cel mai bun phablet Lumia 1520 (materiale destul de bune pentru preturi)

Locul 3 --> Htc cu HTC One M8 (materiale bune, elegant, usor de tinut in mana, dar va cadea destul de usor, ai nevoie de o husa)

Locul 4 --> Apple cu Apple iPhone 5s
Nu imi place pentru ca el castiga 'puncte' la capitolul aspect, calitate material si atat, pentru ca performatele nu merita 3000 lei

Locul 4 -- Samsung cu Galaxy S5, deci acel telefon NU merita 3000 lei, este mai slab chiar ca S4 pentru ca
s5 are diagonala mai mare 5.1 inch iar s4 5.0 inch si au aceias rezloutie deci pe s5 se va vedea mai prost in schimb Note 3 este cel mai bun telefon Samsung

Aici am prezentat telefoanele de top ale fiecarei marci!
Aici mi-am prezentat doar opinia proprie!

| ismailanight a răspuns:

HTC a primit 2 ani la rand premiul de cel mai bun telefon, in 2012 si 2013. Eu am HTC si chiar daca nu ma lasa sa upgradez de la Jelly Bean la KitKat (pentru ca nu am HTC One, am un model putin mai vechi) tot cu HTC voi ramane. Am colegi cu iPhone si Samsung si ar spune ca ar trece la HTC pentru camera foto (camera principala e foarte buna iar cea frontala este mult mai clara decat la alte telefoane). In orice caz iPhone-ul este cel mai slab telefon, abia 5S-ul are un procesor quad-core (4 nucleic). Cei de la AllView sau o alta firma precum aceasta au scos deja un telefon octa-core (8 nucleic), dar na... daca nu e Samsung, Apple, HTC. nimeni nu le considera bune.

| kovacskriszti a răspuns:

Samsung pentru ca e destul de rezistent si popular plus ca e si destul de ieftin.

| Fcmd_Juglan_1997 a răspuns:

Samsung, printre care cel mai bun nu este Samsung Galaxy S5 ci Samsung Galaxy s3, pe locul 2 Apple cu Iphone 5S, si pe locul 3 LG cu telefonul Lg G2