| Cata240 a întrebat:

Ce inseamna cand un telefon e neverlock? De ce e mai ieftin ca celalalte? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| anda2002 a răspuns:

Este un telefon care poate fi blocat(cu parola sau model etc) dar oricat ai baga parola nu se poate bloca la fel ca la restul telefoanelor (de exemplu am bagat parola de 6 ori si mereu incorecta si mi s.a blicat iar pentru a.l debloca a fost nevoie sa ma duc cu el de unde l.am luat pentru ca al meu nu e neverlock)

2 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Inseaman ca telefonul nu este codat pe o retea

| BaitanuByy a răspuns:

Stiam ca neverlooked inseamna ca e liber la toate retelele:Orange, cosmote etc..si e mai scump decat telefoanele blocate la o retea si pe abonament