| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Cei de la Vodafone mi-au făcut o ofertă, Red 9 redus la 29 de lei (tva inclus) care cuprinde :
-minute/sms nelimitate in reteua Vodafone;
-nelimitat minute nationale;
-250 sms nationale;
-250 minute internationale in tarile UE fix/mobil;
-100 GB internet la viteza 5G.
Abonamentul era pe o perioadă de 24 de luni, dar am reușit să-l las pe 12.
Voi ce părere aveți? Țin să menționez că înainte eram client prepaid

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

La un abonament de cati zeci de euro? Asta calculeaza si vezi daca merita. In general, la "reducerile" astea cu abonament platesti telefonul de vreo trei ori. Eu m-am pacalit o data. Am platit "doar" 80 de lei. Si daca luam (atunci) telefonul la liber, era putin peste 400 lei. In final am platit bine peste 1000 lei. Plus ca am avut mai putini GB decat la prepay in numai 5 €.

| AlexAL275 explică (pentru Yuoia):

71 de euro în total sunt pe contract, pe o perioadă de 12 luni și fără telefon.

| AdelinaC a răspuns:

Ofertele astea nu imi suna bine. Daca pierzi telefonul ce faci, ramai sa platesti rate la ceva ce nu folosesti? PLus ca sunt facute ca sa iasa ei in castig. Daca iti doresti acel telefon, strange tu bani pana sa il poti cumpara de la Altex sau Emag

| AlexAL275 explică (pentru AdelinaC):

Aia e ideea, gen la mine este fără telefon, eu am făcut numa pentru internet, 12 luni și totalul de 71 de euro. Bineînțeles, mai crește dacă fac cost