| AndreeaDeea98 a întrebat:

Cum pot face conferinta pe telefon( adica sa vorbesc cu mai multi prieteni de o data). Dau fundita! happy

Răspuns Câştigător
| ViorelaVio a răspuns:

Prima data trebuie sa suni un prieten,dupa ce ti-a raspuns,dai la optiuni:MENTINERE Apel,in timp ce tu ti-ai mentinut prietenul, intri la contacte si selectezi pe cine mai vrei sa suni, apoi cand si cel de al doilea prieten ti-a raspuns dai la optiuni si selectezi:Oprire Mentinere.Si gata. Succes!

| GabbyTPR a răspuns (pentru ViorelaVio):

Eu asa am facut dar imi zice "unable conference calls" straight face si nu stiu de ce.

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Pe Cosmote stiu ca merge, pe celelalte nu sunt sigur.
Oricum, suni o persoana, astepti sa-ti raspunda si in optiunile apelului ar trebui sa ai conference. Intri acolo si alegi urmatoarea persoana pe care sa o suni.

| adda004 a răspuns:

Pe majoritatea telefoanelor nu se poate decat daca ai abonament, ceea ce te aduce la cost suplimentar. Dar daca se poate, in timp ce vorbesti cu un prieten de duci la meniu in lista de contacte si il apelezi pe celalalt dupa care astepti vreo 10 secunde si gata. :*

| Sandu_Ioana_1999 a răspuns:

Depinde ce telefon ai, eu am Samsung Galaxy Y si cand suni pe cineva si ti-a raspuns imi apare prima iconita "Ad. apel", o alegi, alegi contactul, suni, astepti si... VOILA! Sper ca te-am ajutat.