| IonelaMV a întrebat:

Bună tpu...cum pot să am internet pe telefon gratis?
Am telefon Samsung Wave Y si am cartelă frog, dar nu știu cum să am internet gratuit...cine mă poate ajuta please? Dau fundiță! :*

10 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a avea internet gratis trebuie sa te conectezi la o retea wi-fi.

| Dheutsik a răspuns:

Buna! Telefonul tau are wi-fi, deci daca te duci intr-un loc public, gen mall, primarie sau in pizzerile Pomodoro, poti sa activezi wi-fi si sa te conectezi la calculatoarele ce nu au parola. Funda?

| IonelaMV explică (pentru Dheutsik):

Eu vreau net gratis permanent, adică niște setări cu care să am net gratis mereu, că așa am și eu unul cu wi-fi în zonă, dar merge o dată pe săpt straight face

| Dheutsik a răspuns (pentru IonelaMV):

Nu ai cum atunci, imi pare rausad

| IonelaMV explică (pentru Dheutsik):

Nu-i nimic. oricum mulțumesc! :*

| nicoalusoby a răspuns:

Apelezi la 1234 si cauta ofere trebuie sa gasesti cea ce iti doresti.

| IonelaMV explică:

Dă-mi te rog link-ul...și ce trebuie să fac...

| simaalex98 a răspuns:

Iti recomand cartela Frog cu extraoptiunea Frog Enjoy ai internet nelimitat cu doar 5Euro pe luna!(Cand reincarci cu 5 euro iti da bonus 1 euro! Extraoptiunea fiind de 6Euro)

| IonelaMV explică (pentru simaalex98):

Am frog, încarc cu 5 euro și nu-mi dă nici un bonus și nici netul nu merge, poate trebuie setări ceva, nu'ș...

| Dianaioana79 a răspuns:

Poti obtine internet gratuit doar prin ajutorul Retelei Wireless.