| GameMasterDark a întrebat:

Buna TPU
Detin un iPhone 4s, iar pe display am zgarieturi nu adanci dar foarte multe cam 10 zgarieturi.
Am gasit la un magazin online un tub cu o pasta se numeste Displex Touch Screen Polish.
Am vazut ca folosind aceasta pasta scapi de zgarieturile de pe display(ecran),dar ma intreb daca uzeaza displayul (nu mai aluneca degetul, capacitatea senzitiva a displayului scade...)
Cine a folosit aceasta pasta la un telefon touch screen va rog spuneti-mi daca e buna

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Nu se intampla nimic nu uzeaza ecranul folosesti-o cu increderea va da rezultate bune vor disparea toate zgarieturile iar touch-ul va merge perfect iti spun din experienta insa pe viitor pentru a evita alte zgarieturi te sfatueisc sa iti pui o husa sau daca nu o folie de protectie una mata care sa nu lase amprente
FUNDA?

2 răspunsuri:
| andreimada a răspuns:

NU l-am folosit.Nu se intampla nimic. Trebuie sa ai la tine ceva fin, o batista fina iar atunci cand pui pe ecran o picatura trebuie ca picatura acea sa o duci pe tot ecranul pentru a disparea zgarieturile. un prieten a facut asta!
Funda?

| GameMasterDark explică:

Imi puteti zice si de unde il pot cumpara? Ca la magazinele online e mai mult transportul (un milion jumate) de la CTA pana la Eforie Sud asa mai bine il iau eu daca puteti sa-mi ziceti daca se gaseste la real, carrefour... Magazinele astea