| MarianNn a întrebat:

Buna,TPU! La inceputul anului am achizitionat un telefon Samsung Galaxy S5302 (Pocket) si acum cam 3-4 luni a inceput sa imi faca probleme. Uneori,cand ma suna cineva,ii intra casuta vocala chiar daca telefonul este deschis si nu este pe airplane mod. Daca il inchid si il deschid iar,merge perfect,dar dupa un timp incepe iar. Imi amintesc ca cineva mi-a pus un CSC de Bulgaria, cu CSC Select,din Google Play,si dupa a inceput sa imi faca probleme.I-am pus din nou CSC Original,si face tot asa.Ce credeti,l-a afectat schimbarea CSC-ului? Sau...Ce pot sa ii fac? Va rog, ajutati-ma!
Fundita!

4 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Da,e posibil ca firmware-ul sa fie de vina.O resoftare ar fi recomandata.Asta o poti face si tu.Root + custom rom=performante mai mari.

| MarianNn explică (pentru spy2o):

Dar.pierd garantia?

| spy2o a răspuns (pentru MarianNn):

Da si nu. Daca faci unroot si resetezi contorul binar, cred ca se rezolva.

| MarianNn explică (pentru spy2o):

18 iunie 2016 și tot nu am reușit să-i fac ceva rolling on the floor