| IulianLiviu96 a întrebat:

Ma adresez celor care au telefoane marca Allview. Ce credeti despre acest "brand autohton"? E de calitate foarte proasta, bun sau cum e? De curand m-am hotarat sa-mi cumpar un telefon Allview, mai exact p5 quad. Am vazut o multime de review-uri, pareri si alte chestii dar tot nu m-am convins. Unii spun ca sunt telefoane foarte bune, altii ca sunt cele mai proaste telefoane. Ce sa cred? Citeam undeva ca o persoana a dus telefonul la service de 3-4 ori in cateva luni.Alta persoana spune ca e foarte multumita de aceasta marca. Ce sa cred? Poate imi puteti spune voi, utilizatori al unui gadget Allview, cum sta treaba cu aceasta marca. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KTAleen a răspuns:

Nu e marca autohtona, e chinezarie, sunt doar brand-uite cu sigla Allview
In general sunt telefoane ieftine si rezistente insa nu stralucesc in finisaje si dotari pentru ca nu sunt high-end.
Eu am de ani de zile o tableta Allview si, daca ar fi sa aleg acum, as cumpara-o din nou. Am 2 prieteni care au telefoane Allview si sunt foarte multumiti.
Important este sa nu te astepti la mai mult decat poate. Pretul, in general iti da o idee despre calitate si dotari.
Sfatul meu e sa mergi intr-un showroom si sa il testezi, asa iti dai singur seama daca e ce cauti.winking

| IulianLiviu96 explică (pentru KTAleen):

Multumesc! Stii cumva daca pot gasi showroom-uri in jud Bacau?

| KTAleen a răspuns (pentru IulianLiviu96):

La operatorii Vodafone, Orange sau cosmote care vand telefonul pe care ti-l doresti sau un model apropiat ca specificatii al aceluias producator

3 răspunsuri:
| robertaaarobi13245 a răspuns:

Am un Allview primit de Craciun in 2014.
LA inceput nu imi facea nici o problema... dupa 5-6 luni de folosire a inceput sa faca probleme. Bateria se incarca repede, dar se descarca repede. Daca intru pe youtube si dau pe un video se inchide si cand il redeschid e 2-3%...o marca de nimic, nu recomand Allview