| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Mi-a fost furat telefonul. :/ Din FERICIRE, l-am gasit la cateva ore dupa cu ajutorul politiei si a unor camere de luat vederi din institutia din care mi-a fost furat (scoala). Din pacate, hotul a sters tot de pe telefon.

Stiti cumva daca e vreo metoda sa-mi recuperez lucrurile? :/

Mentionez ca e un Huawei cu Android, daca asta ajuta...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca toate informatiile au fost sterse, atunci hotul probabil a facut "resetare de fabrica".
Din pacate, in acel caz nu se mai poate recupera nimic din telefon, doar de pe cartela SIM si cel de memorie.
Insa ma indoiesc ca acele cartele ar mai exista.

13 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Easeus Mobi Saver

| Crackman a răspuns:

Backup

| UserRo10 a răspuns:

Nu se mai poate face nimic. O mama de bataie sanatoasa hotului si cam atat. Fa-ti un cont de google temeinic si salveaza toate nr detelefon pe cont(cand adaugi co tacte nu le salvezi nici in sim, nici in telefon, ci ai acolo optiune sa le salvezi in co tul google). Scrie e-mailul si parola pe o hartie si declara nr tau de telefon la cont. Nu de alta, dar poate tise fura iar telefonul si nu vrei sa pierzi iar tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai poti recupera nimic. Bine, numai daca nu ai facut backup intr-un cloud.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatatura de minte sa pretuiesti lucrurile, neatentia se plateste.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Doar daca ai avut copie de siguranta si cont pentru aceasta.

| sweetangels a răspuns:

Daca ai sincronizat cu Google (contacts, pictures). Sau astia de la service poate reusesc

| leapșa a răspuns:

Ai verificat cosul de gunoi al telefonului? Mna... poate a uitat ca stearga si de acolo.
Daca chiar a sters tot... Naspa. De acum sa-ti uploadezi datele pe Google Drive, iCloud, Orange Cloud sau oricare memorie personala pe net.

| Anto3457899 a răspuns:

Ai putea suna la un centru. nu știu

| SupremeKing2017 a răspuns:

Te cheama cumva Robe Robert?

| anonim_4396 explică (pentru SupremeKing2017):

Nu.

| Anonimul4sdty a răspuns:

Pentru limba română apasă tasta 1

| Eduardome a răspuns:

Da suna la nr 0765505715 siintreaba acolo si sigur te va ajuta acolo este o prietena care lucreaza la telekom suna si te va ajuta!
sunt sigur ca stie cum sa le recuperezi