| Ionescu_Mihaela_1998 a întrebat:

mi-am cumpărat un Samsung galaxy s6 ( mana a doua ). Si dupa ce l-am cumpărat i-am dar un restart, pe ecran apare " Samsung s7 " dar telefonul este s6. Ar avea cineva o idee de ce apare asa? M-am gândit ca poate fi de la update-ul la android, mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Esti sigura ca nu e replica? Instaleaza AnTuTu Benchmark si vezi ce hardware ai pe el, daca corespund cu cele oficiale date de Samsung pentru s6

| Pool77 a răspuns:

E replica.
Daca chiar vrei sa verifici, uita-te pe youtube la videouri sa te convingi sau cum a spus utilizatorul de mai jos, Antutu Benchmark te rezolva.

| ioanoanea15 a răspuns:

Cel mai probabil e replica dar mai exista varianta ca cineva i-a modificat bootul la fel ca si in cazul telefoanelor pe care le iei de la diversi operatori de retea si iti apare telekom sau Vodafone sau stiu eu ce cand il pornesti. Probabil telefonul ruleaza ceva rom pentru s7 modat.
In oricare din cele doua variante ai facut o afacere proasta pentru ca ori e replica ori sa lucrat prin soft.