| cristinaqwe a întrebat:

Buna TPU.Mi-am luat marti Allview a4DUO ..Mergea pefect pana sa cada in apa.l-am scos rapid,nu stase mult,asa,i-am scos bateria,simul si l-am sters bine. Apoi l-am deschis si mergea la fel de bine.M-am jucat putin subway surfers si mergea apoi am incercat pou si dintr-o data se blocase, mi s-a mai intamplat chestia asta odata, am scos bateria am bagat-o la loc si merge.Dar de data asta nu se mai aprinde...
Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Andrey02 a răspuns:

Pai mai lasa-l 5 ore chiar dacă merge. Funda?

11 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Se poate sa mai aiba apa inauntru, asa ca scoate-i bateria si acopera-l cu orez.Lasa-l asa vreo zi, orezul va absorbi umiditatea din el.

| mariansarivan a răspuns:

Du-l la garantie cel mai bine era sa il bagi in congelator dupa ce l-ai scapat in apa si nu glumesc daca il baga-i in congelator apa ingheta iar dupa puteai sa-l cureti in laturand gheata

| Andrey02 a răspuns:

Multi recomanda in aceasta situatie sa iti pui telefonul intr-un bol cu orez uscat, deoarece orezul absoarbe apa. Lasal 48 de ore

| cristinaqwe explică (pentru Andrey02):

In grau nu merge?

| cristinaqwe explică (pentru Andrey02):

Multumesc tuturor pentru ajutor, am luat un bol cu grau uscat, l-am bagat acolo si pe el si bateria, si merge perfect. MULTUMESC!

| cristinaqwe explică (pentru Andrey02):

Acum merge, ar trebui sa il folosesc sau sa il las pentru orice eventualitate?

| DaniiCismas a răspuns:

Buna! Eu am avut un telefon care exact ca si al tau a fost scapat in apa. Mergea perfect doar ca la al meu s-a ars speaker-ul. Probabil ca apa a ajuns pana in adancul acestuia. Du-l la un dealer si vei vedea ca iti va spune la fel.

| cristinaqwe explică:

Da,dar l-am sunat pe tata si mergea perfect, jocurile, la fel tot!

| cristinaqwe explică:

Ok,nu mai inteleg nimic, aveam nevoie urgenta sa il sun pe tata si am luat telefonul sa il sun, si nu se mai aprinde, ce naiba?!

| ionut118932 a răspuns:

Du-te cu el la reperat…sa.ti inlocuoasca bateria si ce nu mai merge. La fel am patit si eu doar ca in masina de spalat. S-a umflat bateria si nu se mai deschidea. Sper ca te.am ajutat :-)

| Bealive a răspuns:

Salut.Si mie mi s-a intamplat acest incident.Trebuie sa-i lasi bateria la soare, sa-si revina.Bafta multa.