| ubox7007 a întrebat:

mi-am luat un iphone si nu stiu exact daca trebuie sa sa roteasca in format landscape home screen-ul, adica in safari, notite si alte aplicati se face in format landscape, dar pe ecranul de baza (cel cu toate aplicatiile) nu, desi nu este blocat din setari (stiu si eu sa trag de jos in sus si apare fereastra respectiva unde pot activa si dezactiva blocarea ecranului) dar in general la iphone ecanul principal se roteste?

3 răspunsuri:
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Ecranul principal la iphone nu se roteste ca si eu am avut un iphone 4 si nu se rotea dar sa stii tu ca e doar iphone-urile 2g, 3g, 3gs, 4, 4s,5, 5s,5c-doar la astea nu se roteste ecranul.La iphone 6 si 6 plus se roteste! FUNDA!

| ubox7007 explică (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

De fapt se pare ca numai la 6+

| KRIIIX a răspuns:

Eu zic că e normal. am un iPad și la fel face, presupun că și la iPhone happy