| Ionela_Merticariu_1997 a întrebat:

Mi s-a demagnetizat cartela şi trebuie să mi-o schimb şi aş vrea să ştiu dacă o să mai am numerele de telefon salvate pe cartelă în noua cartelă?! Fundă! happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca numerele de telefon sunt stocate pe cartela sim, operatorul de telefonie mobila te va ajuta sa le transferi pe noua cartela. Preventiv, ai putea trece numerele in memoria dispozitivului (de pe sim pe telefon, daca le ai pe cartela), iar cand primesti sim-ul nou le transferi din nou pe cartela. Pastrarea numerelor din agenda pe sim e mai sigura, intrucat operatorul le are in baza de date. Daca pierzi telefonul, iar numerele sunt salvate doar in memoria lui, risti sa pierzi toata agenda.

1 răspuns:
| jamal000 a răspuns:

Categoric NU!