| muziclive a întrebat:

Bună TPU! Nu stiu dacă am ales bine categoria, dar recomandați-mi un aparat foto bun, care să facă poze faine, la un preț decent. Nu prea ma pricep la asta și vreau câteva sfaturi. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc un aparat Sony Cybershot (de palma), care este aproape tot timpul la mine.
Este excelent pentru instantanee, pwisaje, poze despre persoane etc.
Poate fotografia pasarile in zbor, clare.

Este excelent atat pentru incepatori, cat si pentru avansati, iar pretul este sub 100 euro.
De exemplu:
https://www.emag.ro/....../DLMRVBBBM

Recomand sa cumperi si un card de memorie SD, precum si un port-gentuta protectoare (pentru purtare pe brau sau in gat).

| Vântulalb a răspuns:

Daca ochiul tau nu e bun, nu vede cadrul, poti sa ai cel mai scump aparat. Degeaba.