| Ronny22 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati repede! Am un Samsung S3 si l-am scapat in apa din greseala... iar acum cand il deschid apare ecranul putin mov atat desii lumina albastra e aprinsa. exista o cale prin care sa il fac sa isi revina? va rog mult spuneti-mi repede!

8 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Ai de ales : ori ii schimbi display-ul ( in jur de 600lei), ori il vinzi asa stricat cum este.Alta solutie nu exista.

| Ronny22 explică (pentru AllinaDaniella):

O sa ii schimb displayul dar nu de aici ca e scump aici in Romania

| cookie01 a răspuns:

Nu mai ai cum. Cu timpul ti se va decolora ecranul (in cateva luni) si nu se va mai vedea nimic pe el. Asa se intampla cu telefoanele cu touch. Si eu am patit, eu am scapat doar paharul pe el si desi am actionat repede tot nu am putut face nimic. Cred ca s-a stricat display-ul, iar daca mai ai garantie la el si il duci inapoi iti anuleaza garantia.

| Garielu a răspuns:

Dul repede la Materna sau Garena(NU GSM) Ca vor sti ei ce sa faca, dar repede pentru ca inca se vede mov in curand va ajunge apa si nu o sa mai vezi nimic.

| Ronny22 explică (pentru Garielu):

Am reusit sa deschid telefonul si l-am uscat acum o sa reziste pana maine. sper... se vede putin alb ecranul dar se vede tot desii alb straight face oare rezista?

| Garielu a răspuns (pentru Ronny22):

Starile astea sint cam ciudate la S3 pentru ca are o grafica buna.E clar ca nu s-a stricat tot telefonul. Daca nu rezista pot sa iti fac rost eu de un S3 la 60lei de la un prieten care are putin crapat imaginea in colt da nu afecteaza.Du-l repede la reparat BFT.

| ReDoNe2910 a răspuns:

Du-l la reparatii altfel nu ai cum!

| Catalina887 a răspuns:

Pai l-ai deschis si ai scos toate bateria si ce era important si le-ai uscat? Daca nu da rezultate du-l la reparat.