| AlexAL275 a întrebat:

Voi, deținătorii de Xiaomi cât v-au ținut telefoanele și ce probleme au apărut între timp?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Puțin până în doi ani a apărut o pată pe ecran, ca și cum ar fi fost presat -si cred că l-am presat, pentru că într-un an am schimbat două folii de protecție.
În doi ani cred că s-a blocat de 3-4 ori, dar își revine printr-un restart.
În prezent se mișcă rapid ca la început, dar bateria se descarcă mai repede.
Problema este cu semnalul; acolo unde Samsung sau Nokia au 1-2 liniuțe, Xiaomi redmi note 5 nu are deloc. Poate că modele mai noi sunt mai bune; nu știu.
Dacă îl iei de la magazinele online îl poți da înapoi și poți să îți alegi alt model/marcă dacă primul nu îți place.

| AvalohAlyn a răspuns:

Îl am de 1 an și nicio problema.
Se mișcă foarte bine.In trecut am mai avut un Xiaomi și a fost la fel de bun.
Sunt calitative și ieftine telefoanele Xiaomi.

| aXy99 a răspuns:

1 an.
Mi s-a blocat la un moment dat, dar si-a revenit dupa un minut. Nu imi explic de ce. Nu era suprasolicitat. In afara de asta, nimic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îl am de doi ani, încă n-am probleme cu el. Și țin să menționez că-l dau de pământ minim o dată pe zi.

| Sekim a răspuns:

Am Note8 Pro de 1 an si merge excelent. Adevarul e ca am si grija de el in mare parte, nu ma joc decat 1 joc, aplicatii nu am multe, curat cache in fiecare zi din sistem, dau scanari pentru virusi, boost memorie, nu dau cu el de pamant etc. Vine din fabrica cu folie de sticla aplicata si husa. Daca stii sa ai grija de un telefon oricare merge bine. Probleme pe partea de sistem nu am avut decat cateva din cauza unor update uri pentru ca ei lucreaza la sistem, il fixeaza, il modifica.

| XYZ02 a răspuns:

Salut,singura problema care a aparut la Xiaomi a fost propria-mi prostie.I-am spart sticla dupa aproximativ un an, acum implineste 2(chiar luna aceasta, prin septembrie) ani si inca o duce perfect(cu sticla sparta), sau o ducea perfect.Pana acum 2 zile cand mi-a scapat si am reusit sa creez un punct pe ecran(un punct destul de mare).
Restul lucrurilor, au mers perfect.

| StefanDrg a răspuns:

Am redmi 4x de aproape 2 ani. Nu am avut niciodată probleme cu el si sunt foarte mulțumit având in vedere prețul

| Kajun a răspuns:

Dețin un Xiaomi de aproape un an și e ca nou. Probleme nu sunt, depinde și în ce scop îl folosești. Daca îl supraîncarci cu aplicații și multe altele devine mai lent in timp ca orice telefon.