| DiaconuSofia a întrebat:

Am si eu o problema dificila pentru mine. Sper si va rog sa ma ajutati!
Am un telefon destul de problematic. E smartphone (Doogee CoLLo DG 110). Nu vrea sa se incarce. Deci, mai precis, se incarca doar 1 % si gata, se inchide.
Nu inteleg care e problema, ba mai mult am incercat si cablul USB sa-l unesc la computer, si nu e nici un rezultat. Telefonul e relativ nou, 4 luni si un pic.
Va rog... Ceva sfaturi, please!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce NU se încarcă nici conectat la încărcător şi nici conectat la Pc ( cu cablul USB ), atunci este DEFECTĂ bateria sad

Trebuie să mergi cu telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Încearcă sa il încarci la un alt incarcator. Dacă nici așa nu merge, e din cauza mufei din telefon. Ai prea multe pretentii de la un telefon de 2 milioane?

| notefree a răspuns:

Ai incercat sa il incarci cu alt cablu usb?

| EdwardCiprian a răspuns:

1) Poate nu sta bine pus in priza
2)Poate nu este bun încărcătorul
3)Poate s-o fi rupt vreun pin la mufa din telefon
4) Poate este de la baterie