| xPanth3r a întrebat:

Buna tuturor, de curând mi-am luat un telefon pe care se numeste: Samsung Galaxy S7, am observat ca vibratia la el este prea puternică, ceea ce cred ca nu este ok, stiu un prieten care nu are problema asta. Se aude normal si eu daca dau intensitatea mai mica se aude la fel ca la el. Intrebarea mea este alta, a mai întâlnit cineva asa ceva? Sa aibe vibratia prea puternică? Si ce credeti este ok sa fie asa? Eu am fost la setări si am dat-o cam, cum ar trebui sa se aude normal. Dar eu cred ca ar fi trebuit să fie maxim si sa se auda precum am dat eu, exista vreo aplicatie care sa modific intensitatea permanent incat sa nu mai am treaba cu ea? Cine ma ajuta dau FUNDITA!

15 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Setari -> Sunete si vibratii -> Intensitate vibratie

Ca la oricare alt smartphone, se poate regla dupa preferinta

| xPanth3r explică (pentru MagicOneT):

Da stiu dar eu nu inteleg una... cum de la un var de al meu are setarile la maxim si vibratia este cum e a mea la jumate? Adica de ce nu sunt la fel

| Bogdan70001 a răspuns (pentru xPanth3r):

Conteaza? Samsung isi au telefaonele (unele dintre ele printre care si S7/S7 Edge) in 2 versiuni.Cea cu Snapdragon si cea cu Exynos, poate aveti variante diferite

| xPanth3r explică (pentru Bogdan70001):

Amândoi avem Exynos mi se pare ciudat oricum. nu stiu ce sa zic:/

| xPanth3r explică (pentru Bogdan70001):

Dacă ar fi vreo metoda as vrea, sa modific oarecum vibratia de la telefon permanent sa ramana cum vreau eu sa nu o mai schimb chiar si atunci când dau reset sau ceva.

| MagicOneT a răspuns (pentru xPanth3r):

Pai cand intri in setari unde ti-am spus eu, nu iti ramane permanent? Se schimba imediat cum iesi din setari sau ce?

| xPanth3r explică (pentru MagicOneT):

Nu înțelegi, eu vreau sa ramana permanent asa, chiar dacă voi reset telefonul tot asa sa ramana

| MagicOneT a răspuns (pentru xPanth3r):

Daca prin reset te referi la "revenire la setarile din fabrica", ce, dai in fiecare zi reset? Ala se foloseste de maxim 2 ori in toata "viata" telefonului, nicio setare nu iti va ramane permanent cand dai reset, pentru ca asta face comanda aceea, pune toate valorile pe default.

| xPanth3r explică (pentru MagicOneT):

Stiu si eu asta, in fine iti multumesc!

| debarasator63 a răspuns:

Incearca sa-i setezi vibratia (sa o scoti) din setari.

| xPanth3r explică (pentru debarasator63):

Sa o dezactivezi de tot Wtf?!

| PuieMonta2002 a răspuns:

Salut, scuze ca sunt puțin offtopic:ai luat telefonul nou? E EDGE? Vreau sa îmi iau și eu un S7 edge și l-am găsit la 12 milioane nou, merita?

| xPanth3r explică (pentru PuieMonta2002):

Salut, nu EDGE pentru ca daca ti-a cazut la 2-3 cazaturi s-a dus naibii + Ca iti apare Si o dungă aiurea pe ecran mai bine ia ti s7 normal! Asta il am eu si este perfect

| frateleian a răspuns:

Da Samsung galaxy s7 are in setari o optiune incearca sa l restezi din fabrica si dupa nu o sa mai ai probleme

| xPanth3r explică (pentru frateleian):

Am făcut si asta cu resetatul din fabrica... nimic...