| dydybla a întrebat:

Buna, vreau sa imi iau un telefon nou, sunt pe digi, doar ca nu prea imi plac telefoanele Allview. Sau nu neaparat ca nu imi plac dar na. Stiti un telefon bun, pana in sa zic 500-600 de lei cu camera ff buna, sa aiba mult spatiu, sa arate ok, (P.S. majoritatea copiilor din clasa mea au Samsung sau iphone deci si un Samsung bun pana in 500-600 de lei). Vreau sa imi schimb telefonul dar nu prea stiu cu ce, va rog daca stiti un telefon bun (camera, memorie/gb/spatiu de stocare, etc) va rog mult sa imi spuneti. Dau FUNDITA ❤

19 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ajungi in situatia in care toti colegii tai au Ferrari, faci foamea sa iti iei si tu? Samsung are preturi ridicole, sub 1500 RON ai numa' cacaturi de la ei. Camera "ff buna" in banii astia nu exista. Ai avea cam urmatoarele telefoane foarte ok in ~600 RON:
1. https://www.pcgarage.ro/......pate-kaki/
2. https://www.pcgarage.ro/......m-4g-grey/
3. https://www.pcgarage.ro/......-4g-black/

Si sa nu uitam de Nokia. Poti sa rizi de ei si sa le zici ca sunt niste sclavi cu telefoanele lor de ****, ca atunci cand Nokia facea mobile, Samsung si Apple se incaltau cu fesul. https://www.pcgarage.ro/......ered-blue/

| Superior a răspuns:

Iti recomand unul din : https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2855918/
Eu as merge pe Xiaomi.

| Superior a răspuns:

Pare rau dar eu iubesc deja pe altcineva, din pacate nu are nume ca n-a gasit, dar il iubesc si fara nume. Pare rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti lua Xiaomi daca nu te pricepi la telefoane, iar din ce observ, nu te pricepi.

| dydybla explică (pentru anonim_4396):

Eu am pus o intrebare asa ca daca raspunsul tau nu are legatura cu ea atunci mai bine tine-ti parerile pentru tine. Nu poti tu sa stii daca ma pricep sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dydybla):

Sunt convins ca te pricepi sa schimbi ROM-ul unui telefon.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Xiaomi fac niste telefoane ok, dar firma nu e chiar cunoscuta. Au review-uri foarte bune. Tu nu stiai ce inseamna HDMI si Displayport, dar apai mai comentezi ce telefon e bun si ce nu?

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) E sarcasm? Sper ca da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Spun asta pentru ca am un Mi5, nu vorbesc aiurea. E imposibil de folosit cu versiunea de Android cu care vine.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar seriile MI3, MI4, REDMI 1S, NOTE nu au play store, nu ca urmarind un simplu tutorial de pe net nu ai reusi sa-l instalezi, in fine, poate ti-am dat idee si acum va deveni "utilizabil". Succes tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Ba mi-a venit cu Playstore, nu asta-i problema. Problema e ca are reclame pop-up direct in ROM.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat,altii se plang de asta, altii nu. Ma rog, exista tutoriale pe net, telefonul in rest e ok. Cauta google, Youtube "How to remove pop up ads in xiaomi mi 5"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Wow, ca nu le-as fi rezolvat de cateva luni bune.

| Adiadictie a răspuns:

Viziteaza eMAG. Eu. De acolo iau

| blackwolf906 a răspuns:

Cea mai buna optiune la banii astia e Huawei p8 lite. Camera de 13 mp cea frontala e de 5 mp, 16 gb memorie interna, 2 gb memorie ram, ecran de 5 inch si o baterie cu capacitatea de 2200 mAh. Daca vrei musai' Samsung poti merge pe J3(2016) care e destul de bunicel ori j5(2016)

| dydybla explică (pentru blackwolf906):

J5 2016 nu e mai scump de atat?

| blackwolf906 a răspuns (pentru dydybla):

Scuze eu sunt din Moldova si aici pretul pentru j5(2016) a scazut dupa lansarea modelului j5(2017).Oricum daca ai destui banii pentru Huawei e cea mai buna alegere. daca nu mergi pe j3 2016

| Emiilea a răspuns:

La acest buget cel mai bun telefon ar fi Samsung Galaxy Core Plus sau daca gasesti un Core 2.
Nu iti fa sperante cu iphon.uri sau ceva telefoane super performante ca la banii acestii daca gasesti de black Friday un Samsung Galaxy S4.

| Oana2k a răspuns:

Iti recomand cu caldura un Samsung Galaxy Alpha. Il gasesti la mana 2 cu 550-600 de lei depinde de vanzator. Ai 32 de gb spatiu, 2 gb ram, procesor cu 8 nuclee octa core, camera de 12 mpx iti filmeaza 4k. Superb telefon