| Scikofit a întrebat:

Am un Allview A5 quad care s-a stins din senin si nu mai porneste deloc. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Poti sa-l lasi si la incarcat dupa ce pui bateria. Daca dupa ce scoti bateria si o pui din nou (cghiar si pus la incarcat putin ) nu merge, atunci trebuie dus la reparat.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil a ramas fara baterie happy incearca sa il lasi la incarcat cateva ore sa vezi apoi... daca nu inseamna ca s-a stricat display-ul si singura solutie e sa il duci la service...

| Scikofit explică (pentru OnuOnulică):

Nu e de la baterie, era 82% si din senin s-a inchis. Alta solutie nu este? big grin

| OnuOnulică a răspuns (pentru Scikofit):

Poate ai luat vreun virus, sau ai probleme cu soft-ul...sunt multe cazuri cand telefonul se stinge singur dar mai bine il duci la cineva care se pricepe happy

| Scikofit explică (pentru OnuOnulică):

Okay, multumesc.

| halogen001 a răspuns:

Scoate bateria, lasa-l 1 minut fara, pune bateria si incearca din nou.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Deci, daca se opreste brusc, scotand bateria si punand-o la loc de obicei se rezolva problema. Trebuie sa fie un program (aplicatie) care nu merge bine si il blocheaza.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Poti sa-l lasi si la incarcat dupa ce pui bateria. Daca dupa ce scoti bateria si o pui din nou (cghiar si pus la incarcat putin ) nu merge, atunci trebuie dus la reparat.

| Deliiiia a răspuns:

Scoate bateria, pune-o din nou si lasa-l la incarcat in timp ce sta inchis.

| Si_AtAt_Gaby_1995 a răspuns:

Solutie : Baga-l in frigider / cuptor cu microunde sau arunca-l pe geam in caz ca stai la bloc etajul IV. laughing)

| Andreea_Monica_1999 a răspuns:

Ar trebui sa duceti telefonul la un service GSM si acolo o sa va spuna ce s-a intamplat si va spune cat costa reparatia(daca este necesara)

| Scikofit explică (pentru Andreea_Monica_1999):

E inca in garantie, deci cel mai probabil luni va fi dus la reparat, daca nu porneste pana atunci

| Marina_Robert_Voicu_1987 a răspuns:

O ramas fara baterie