| EdDyStyl3 a întrebat:

Buna ziua!
Am un iPhone 5 si am ecranul spart la el, m-am gandit sa cumpar un iPhone 5 blocat icloud si sa inlocuiesc display-ul intre ele, care ar fi riscurile? se poate sa nu se potriveasca? exista o anumita versiune pentru ele? la un service autorizat nu il duc pentru ca ma costa in jur de 300-400 lei si telefonul nu mai valoreaza cine stie cat. nu are rost sa investesc multi bani in el. si la un service mai lesnea unde m-ar costa 230 lei mi-a spus ca 80% din display-uri sunt originale si restul nu! Am gasit un iPhone blocat icloud la 250 lei si ma gandesc ca are display-ul original. dar ma intereseaza daca s-ar potrivi pe al meu, daca trebuie o anumita versiune pentru fiecare.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Au toate acelasi tip de display si se potrivesc garantat. Daca te pricepi si ai sculele necesare il poti schimba si acasa (gasesti tutoriale pe net)

4 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Nu exista o versiune de display... Sigur se va potrivi la Iphone-ul tau chiar daca este sau nu blocat. Diferenta consta in inchii display-ului.

Succes,

| EdDyStyl3 explică (pentru YoBuDy):

Deci difera inchii displa-yului la fiecare iPhone 5 in parte?

| YoBuDy a răspuns (pentru EdDyStyl3):

Salut,

Nu difera intre Iphone-uri 5. Iphone5, 5s au aceeasi dimenisune a display-ului, difera dimensiunea dispay-ului doar la Iphone 4, 6.
intre Iphone 5 poti sa le inlocuiesti fara niciun risc.

Succes

| Destroyerul24 a răspuns:

Deci... Ai ieși în totalitate cam la 500 lei. Nu merită Mai bine îți cumperi unul nou... Găsești iphone 5c cu13-14 milioane pe un site pe net nou!