| MTz_Mihai_1998 a întrebat:

Am un iphone4 cu iOS 5.1 cu jailbreak. As dori sa stiu daca pot face update pana la iOS 6.0 sau 6.0.1 fara sa mi se blocheze telefonul si alte chestii... Nu conteaza aplicatiile pe care le am pe tel... Oricum acum pe telefon am doar cydia si as dori sa dau update dar vreau sa stiu daca mi se va intampla cevahappy.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă l-ai cumpărat cu iOS 5 înseamnă că cei de la Vodafone i-au făcut update înainte de a-l pune în vânzare.

Poţi să faci update la iOS 6 fără probleme, dar ( din câte ştiu ) vei "pierde" jailbreak-ul şi, eventual, va trebui să-l refaci ( când vei dori )...

Altceva NU are ce să se întâmple cu telefonul.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model vine din fabrică cu iOS 4, upgradabil la iOS 6 - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php

Ar TREBUI să poţi face update OFICIAL la iOS 6.0 FĂRĂ să ai probleme cu blocarea telefonului/aplicaţiilor.

Toate cele bune.

| MTz_Mihai_1998 explică (pentru bursuc001):

Eu l-am primit cu iOS 5.0 de cand l-am luat de la Vodafone... Si i-am facut update la 5.1 si am facut jailbreak.(mai am si acum jailbreak pe el dar fara nicio aplicatie doar cu cydia) si voiam sa intreb daca ii fac update acum cu jailbreak la ios 6.0 sau 6.0.1 daca se intampla ceva cu telefonul.happy

| bursuc001 a răspuns (pentru MTz_Mihai_1998):

Dacă l-ai cumpărat cu iOS 5 înseamnă că cei de la Vodafone i-au făcut update înainte de a-l pune în vânzare.

Poţi să faci update la iOS 6 fără probleme, dar ( din câte ştiu ) vei "pierde" jailbreak-ul şi, eventual, va trebui să-l refaci ( când vei dori )...

Altceva NU are ce să se întâmple cu telefonul.

Toate cele bune.