| Andrei_Cosmin_1955 a întrebat:

Buna ziua am un s4 si la date mobile imi apare E,imi merge foarte greu internetu, cum sa fac sa imi apara H sau 4g, va rog ajutatima

4 răspunsuri:
| Robi1444 a răspuns:

Ai bagat setarile de internet? APN?

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Vezi ca in apn. ai 3 chestii evita sa fii pe wap sau gprs. nu o sa treaca de 2g

| FastAndLudicrous7 a răspuns:

Depinde si de zona in care te afli, reteaua neavand acoprire prea buna in zona respectiva. De exemplu eu in bucatarie am E(adica 2g), iar in sufragerie am H+(aproape 4g) sau in mijllocul campului la fel tot 2g iar in oras 4g

| adrew9206 a răspuns:

Trage de bara de notificari si tine apasat pe butonul de activat date mobile. in urmatorul meniu ai al 3-lea camp(daca nu ma insel) "mod retea" selecteaza acolo "LTE/3g/2g" si ar trebui sa isi revina. Daca nu isi revine telefonul tau are o problema