| Mirzac_Eddy_1996 a întrebat:

Am un S5 si mi-a ramas blocat in mod casti.Cand ma suna cineva difuzorul se aude, suna telefonul dar cand raspund trebuie sa dau pe speaker ca sa il pot auzi.La muzica la fel nu pot asculta decat cu casti.Ce sa ii mai fac ca i-am dat si reset si tot asa face.
Multumesc

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Probabil ti-a intrat apa in mufa de casti, dar mi-e greu sa cred, tinand cont ca telefonul este rezistent la apa. Sigur nu e replica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chinezarie scumpa. Mai bine optai pentru un tel Samsung mai ieftin. Dar na...fitele. Eu am avut Core 2. Acum am Core Prime. De ce niciodata nu am semnalat probleme? Telefoane decente, nu fite.

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Samsung chinezarie? Parca stiam ca Samsung e din Coreea.
si de cand un telefon mai scump e mai prost fata de unul de 500 de lei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LTAA):

Care este sensul comentariului tau? Eu nu inteleg. Produs in Coreea, Ungaria sau Romania, piesele sunt din China. Eu cred ca ar trebui sa te mai documentezi. Si doi la mana tu esti numai un copil. Ce stii tu despre tehnologie?

Iar daca un telefon este scump nu inseamna ca este si bun la ceva. Poate sa aiba el multe functii daca se blocheaza sau se strica repede. Uite un exemplu :S5 cu probleme. Eu de ce nu raportez probleme? Am Core Prime.

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ma intrebi ce stiu despre tehnologie, dar eu ma cam indoiesc de cunostintele tale de orice fel, atata timp cat spui ca un telefon de 2000 de lei e mai prost ca unul de 3 ori mai ieftin. Bate logica!
Tu spui ca nu ai nici o problema cu Core Prime, dar cine stie prin cate a trecut S5-ul celui care a pus intrebarea. Gandeste de doua ori inainte sa tragi concluzii pripite...

| TheHellBoyHB a răspuns:

Hai gata cu cearta!
Uite, De obicei sa intampla atsfel de chesti din cauza mufei castilor (Ramane o pare blocata in mufa telefonului si el il vede a fii casti.)
Tu, de aici, nu poti face cam nimic, dar inainte de orice concluzie pripita, Te Rog, VERIFICA MUFA CASTILOR, si incearca sa folosesti alte casti, ca test sa vezi daca functioneste!

P.S Telefoanele scumpe, si asa, nu sunt folosite la ponetial maxim, Poate doar cand te mai joci un FNAF sau un Joc Unity 3D, in rest pauza.

| Mirzac_Eddy_1996 explică:

Eu l-am luat de la cineva.Asa mi s.a zis si la service ca e posibil sa fi intrat apa acolo.