| Mihai314 a întrebat:

Buna ziua.
Eu si prietena mea ne-am luat de curand iphone 13 pro, ea de pe flip "ca nou", iar eu unul nou schimbat la garantie cu Apple care. Amandoi avem 100% bateria, merg bine telefoanele, e totul ok, cu exceptia ca am testat 2 zile la rand si noi noaptea nu il lasam la incarcat, iar atunci cand ne trezim, al meu pierde cam 2 la suta pe tot parcursul noptii, iar al ei 5. Daca au aceeasi baterie si sunt aceleasi telefoane, de ce se intampla asta?
Tin sa mentionez ca seara nu lasam aplicatii care sa ruleze in fundal si nici netul activat.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu există nimic în lumea asta identic. Plus de asta vorbim de 2 dispozitive inteligente care au moduri diferite de folosire a energiei bazat pe utilizator.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei, frate. Ti-a trebuit iPhone, figuri, fițe, aere, alt statut social ( deși unii sunt săraci, dar măcar pari bogați în ochii altora). Eu pe un android mid range oare de ce nu întâmpin problema asta? Și oare de ce nu am întâmpinat-o niciodată în 2 ani si jumătate de utilizare continua chiar si in jocuri solicitante? Scump nu înseamnă neapărat și bun. Dar na : aere!

| Mihai314 explică (pentru anonim_4396):

laughing))))))))) mare e gradina ta, Doamne…

| Clyde a răspuns (pentru anonim_4396):

Calmeaza-te bro, faci reclama la Android?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai314):

Exact! Și mulți posesori Apple i-au sărit gardul.

| Florian80 a răspuns:

Este in f tie de uzura bateriei cred.

| Amidamaru98 a răspuns:

Salut, telefonul consuma baterie din cauza ca isi cauta mereu semnal si poate mai ai unele functii active care îti ruleaza in fundal. Dezactiveaza localizarea la aplicatiile pe care nu le folosesti, lasa doar pentru "Gasire iPhone".
Acolo la sănatate baterie din cate am înteles la randul meu, nu îti arata real, poftim un video https://youtu.be/iBqSGUDOPOI.
Al tau consuma mai puțin pentru ca e nou, al ei la randul lui a mai fost folosit inainte fiind luat de pe Flip.
O zi faina.

| Mihay2023 a răspuns:

Salut, posibil ca Iphon-ul de pe Flip sa aiba bateria schimbata deoarece asta practica in mare parte cei de la Flip, sa le reconditioneze, si sunt toate sansele ca bateria sa nu fie orginala de la Apple.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihay2023):

Da, subscriu și eu asta. Interesant cum oamenii vor sa para în trend dar pe bani cât mai putini. Mai bine plătești câteva sute de lei în plus și cumperi nou, decât flip.ro mai ieftin dar cu probleme. După cum spuneam mai sus : sunt săraci, dar telefonul ii face sa para mai bogați. Si nu știu cum unii continuă sa cumpere telefoane de pe flip, deși e plin net-ul de recenzii negative. Căutați recenzii pe google/Facebook și apoi veți descoperi motive ca sa evitați flip. Apoi ăștia de la flip unde îți trimite telefonul cu defecțiune, îl trimiți înapoi, apoi îți refuza returul sau reparația în garanție ei invocând ca tot cumpărătorul a stricat telefonul. Bișnițari din Piața obor care s-au mutat online.