| IrinaMarinescu a întrebat:

oameni buni. Astept black friday-ul de la quickmobile si mi s-a pus pata pe doua telefoane. Nu sunt mare experta in ceea ce priveste configuratiile, de fapt, nu ma pricep mai deloc. Dilema mea este intre aceste doua produse:
http://www.quickmobile.ro/......r-lte.html
http://www.quickmobile.ro/......black.html
Va puteti da va rog cu parerea, care telefon e mai destept, mai practic, si care ar fi recomandarea voastra. Astept cat mai multe pareri. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Depinde de ce vrei tu de la un telefon.
Am sa-ti arat cateva comparatii in privinta unor aspecte importante la un telefon.
Display:
Densitatea de pixeli(un aspect foarte important) One mini 342 ppi/S4 mini doar 256 ppi
Siguranta display One mini Corning Gorilla Glass 3/S4 mini Corning Gorilla Glass 2
Sunet: One mini difuzoare stereo(2 la numar asezate frontal)/S4 mini un singur difuzor mono
filtru sunet: One mini da, Beats Audio sound enhancement/S4 mini fara
Memorie interna: One mini 16 GB/S4 mini doar 8 GB
Memorie RAM: One mini doar 1 GB/S4 mini 1, 5 GB
Camera principala:One mini 4 MP/S4 mini 8 MP
Camera secundara: One mini 1.6 MP/S4 mini 1.9 MP
Si nu in ultimul rand procesorul si chipul grafic, cele mai inportante:
One mini Dual-core 1.4 GHz Krait 200 Adreno 305/Dual-core 1.7 GHz Krait Adreno 305 mai bun cel S4 Mini
In rest specificatiile sunt asemanatoare.
Concluzia:S4 mini si mai bine aproape la toate capitolele mai putin la display si sunet.Htc are un display si sunet stereo exceptional.Totul depinde de tine ce iti doresti si ce compromisuri faci.Personal,as merge pe HTC.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!

| IrinaMarinescu explică (pentru Gsm_Ovidiu_1987):

Multumesc foarte mult. Esti de nota 10. Ai funda happy

2 răspunsuri:
| erdeivlad a răspuns:

Salut. Dintre aceste doua telefoane te sfatuiesc sa iti iei Samsung, deoarece are camera mai buna, bateria tine mai mult, ecranul este mai clar etc. Daca as fi in locul tau mi-as lua ori Samsung Galaxy S3 ori Iphone 5. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta.