| En0ugh66 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o tableta utok si aseara am scapat-o jos pe gresie, i s-a spart ecranul mai am garantie la ea pot rezolva ceva cu garantia?! Multumesc.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune.

| JIGHIRUS a răspuns:

Nu.cu garantia nu faci nimic! nici cu reparatia, ca te costa vreo 200 de lei display-ul+ taxe de transport + manopera! ia alta! parerea mea

| En0ugh66 explică (pentru JIGHIRUS):

Pai vreo 250 de lei a costat ea laughing chiar atat de mult sa-i schimb display-ul?!

| JIGHIRUS a răspuns:

Du-te si întreaba sa te convingi! daca o gasesti mai ieftina ai noroc! dar tot nu face!

| soryn4400 a răspuns:

Garantia acopera doar defectiunile tehnice nu si pe cele fizice.
Garantia nu te mai ajuta la nimic in momentul de fata.