| Jenni33 a întrebat:

Bună ziua TPU! Am urgent nevoie de ajutorul vostru!
Vreau să îmi cumpăr un smartphone, dar nu am idee de unde să aleg. Bugetul este 150-200 euro. M-am gândit să îmi iau ceva de la Orange, am 3 abonamente + puncte TY de alea și mi-aș prelungi contractul, dar m-am uitat pe site și toate au stoc epuizat...Mă gândeam la Galaxy S4 sau la Sony HTC one mini2 sau la LG Nexus 5... în fine. Am văzut și recent la petrom ofertă la smartphone E-boda Storm V50 sau X450 dar nu știu sigur cât de bune sunt. Vreau să vă aud părerile și sfaturile, care ar fi cel mai bun, cel mai avantajos sau dați-mi alte oferte mai bune dacă știți. Dau fundiță :3
Mulțumesc anticipat! xoxo

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| specialistu4all a răspuns:

LG Nexus 5, este un super telefon ....il recomand...

| Jenni33 explică (pentru specialistu4all):

Dă-mi motive :3

| specialistu4all a răspuns (pentru Jenni33):

Pai sunt destule...=in primurand softul
=gpu, gpu in comparatie cu s4 is foarte bune
=in caz de accidente, piesele is ieftine

| Dayiii96 a răspuns:

Telefoanele Eboda sunt branduri românești, deci nu te stresa ca ar fi ceva chinezarie si sunt destul de ok tinand cont de calitate-pret... logic ca un Samsung sau un brad mai cunoscut e mai ok dar trebuie sa ai mare grija cu copiile. Iti recomand ceva Nokia cu sistem Windows sunt mai bune.

| Jenni33 explică (pentru Dayiii96):

Nu-mi plac alea cu Windows 8... Dar vorbind de E-boda, mă gândeam la el deoarece am văzut promoție la Petrom + că am tichete din alea... Ce zici, Petromul e serios?

| Dayiii96 a răspuns:

Am o prietena care si-a cumarat un eboda ceva mai ieftin si chiar merge foarte bine tinand cont ca a fost ft ieftin mi-a spus ca e foarte multumita si recomanda oricui

| Dayiii96 a răspuns:

Pai petromul e serios, de n-ar fi, nu ar mai fi pe piata.

| Jenni33 explică (pentru Dayiii96):

O să iau în considerare cele menționate mai sus. Mulțumesc de sfaturi. Mulțumesc că ți-ai irosit câteva minute din viață pentru a răspunde unei sărmane însetate de informație ca mine. God bless you :3 O zi roză!
P.S. I'll pray for you ^^ hihi

| bubuuu2349 a răspuns:

Galaxy S4 chiar merita

| Jenni33 explică (pentru bubuuu2349):

Știu, mi s-a mai spus happy But, NEED PROVES, darlin' big grin