| Octavian81 a întrebat:

Bună ziua, tuturor!
Am o problemă tehnică, de telefonie mobilă.
Am cumpărat anul trecut un Xiaomi 11T Pro. Nu mă pot plânge de el, dar nu înțeleg un lucru.
Când fac poze, în galerie sunt salvate sub forma: 20230308_ora, minutul, secundele.
Dacă vreau să salvez pozele de pe telefon, pe NAS (Network Attached Storage) mi le salvează doar sub formă de un șir de cifre, nu cum apar în galerie, cu dată.
Țin să menționez că înainte am avut un Huawei P 40 Pro și nu am avut această problemă tehnică.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza telefonul la un calculator (cu cablu de date) si poti copia (salva) pozele exact cu numele care le au pe telefon.

| Octavian81 explică (pentru Bula):

Acest lucru știam și eu să îl fac. La Xiaomi e un pic mai dificil prin cablu, de aceea aș prefera să trimit pozele direct de pe telefon. Este și un proces mai rapid, direct din telefon.