| Bo9dY a întrebat:

Bunaziua
Am un Blackberry 8330 din America si in acest telefon nu se poate baga cartela sim are un numar American incroporat.
Se poate modifica cumva numarul de telefon?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Aruncal la gunoi.Pe bune sincer vorbesc.Acel telefon nu merge in reteau GSM merge doar in retaua SDMA.CU alte cuvinte daca in Romania nu exista companie sa foloseasca sistemul CDMA atunci nu ai ce face cu axcel telefon.Nu te du nicaeri ca nu ai cei face. Daca ai auzit cindva la inceputuri si in Romania era o firma Zapp se numea de telefonie ce folosea acest sistem CDMA, dar nu stiu daca mai exista asa ceva.In alte state sint ambele sisteme si GSM si CDMA ai de aia au telefoane si cu sim si fara.Dal la un copil mic sa se joace cu el ca nu ai cei face.Cind mai aduci telefoane din America spune-le alora ceti trimita sa fie in sistem GSM. Dweci cine spune pe aic cde coduri si alte timpenii nu are idee despre ce vorbesc.

| MeConstantine a răspuns:

Buna exista un site prin care ti-l poti debloca http://freemyblackberry.com/ numai sa nu fi incercat altcineva sa bage de prea multe ori coduri gresite de deblocare. Urmareste intructiunile si o sa mearga.

| KylerMuzaffer a răspuns:

Da cu niste programe
Ti-l deblochezi si totul e ok!
Funda

| CipriiM23 a răspuns:

Du-te la firma de unde ai luat telefonul si zile sa iti schimbe nr de telefon

| Bo9dY explică:

Prin deblocare pot schimba numarul de telefon incorporat in el?