| PlayTheGame a întrebat:

Am o problema! Am un Samsung galaxy Gio, sunt in Vodafone la cartela si un tip imi cunoaste numarul pur si simplu ma hartuieste cu apeluri si tot asa as dori o modalitate prin care i-as putea baga numarul or in setarile telefonului ori la cei de la Vodafone ca de fiecare data cand ma suna sa ii dea ocupat. Cineva mi-a zis ca se poate face din telefon are tot un Samsung si are aceasta optiune cand intra in agenda la un anumit numar eu nu o am, ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intalnit aceasta situatie.

Pentru a bloca apelurile de la cineva pe un device Android trebuie sa:
1. Apasa iconita Phone app, mai apoi Call Log, alrege numarul pe care vrei sa-l blochezi.
2. Apasa More in partea din dreapta sus si mai apoi Add to auto reject list.

| PlayTheGame explică (pentru DimLight):

Aaaaaa ok dar... ceva sa pot downloada free mi-am facut cont pe www.mobiles24.com dar tot nu pot descarca si pe celelalte nu stiu unde e butonul de download sau cum sa descarc de pe ele... oricum multumesc

| DimLight a răspuns (pentru PlayTheGame):

Pe mobiles intri pe pagina unde dai download si introduci codul ala(id-ul) aplicatiei, eu mi-am descarcat vreo 20 pentru un tel. ai o limita pe zi parca dar nu stiu exact cat e.